טיפיםמספר טיפים להרזיה בריאה ולא מבאסת:

נתחיל בטיפ שהוא כלל ברזל: יורדים מהר, עולים יותר מהר או במילים אחרות כל דבר שבא בקלות הולך בעוד יותר קלות. למרות המוטיבציה הגדולה, תנתבו אותה למקום הנכון, להכנס ברבאק ולנסות להוריד ישר את כל עודף המשקל, רק יגרום לגוף להכנס למצב של סטרס שבו הוא מנסה דווקא לשמר את הקלוריות בגוף כשהוא מרגיש שלא מקבל את אלו באופן פתאומי.

טיפ שני ולא פחות חשוב, המספרים על המשקל לא מעידים על רמת השומן בגוף (יש לקחת בחשבון מסת שריר ועוד), לא להסתמך עליהם אלא על המראה וההרגשה הפיזית שלנו בתהליך. דיאטה טובה ומועילה היא דיאטה בריאה, כזו שלא מרגישים רעב אבל גם לא חולשה או כל תופעת לוואי אחרת שבדר"כ מלווה שינוי דרסטי באורך חיים. והמטרה היא לשמור את התוצאה לטווח הרחוק ביותר ולא להרגיש בדיאטה קפדנית וזמנית אז לאט ובזהירות אבל ביסודיות.

הקפדה על 7-8 שעות שינה בלילה. מהסיבה הפשוטה ששינה טובה מעלה את קצב חילוף החומרים. בנוסף, כשאנחנו עייפים אנחנו מנשנשים, מעבר לזה שכשאנחנו ישנים אנחנו לא אוכלים.

גם אם אתם לא מרגישים רעבים, לא לוותר על ארוחה, הדבר יגרום לתחושה של חסך, וזה יגרום לגוף, במוקדם או במאוחר לדרוש את מה שלא סיפקנו לו בזמן. במקום לערוך ארוחות גדולות וכבדות, אפשר לחלק אותן לאורך היום לפרקי זמן ועומסים קטנים יותר.

הקדימו תרופה למכה. אם הרעב מתעורר, אל תחכו ,לפני שהוא משתלט ואתם חוטפים ואוכלים מכל הבא ליד. מומלץ להקפיד על שעות קבועות של ארוחות, כדי למנוע מצב כזה ובאופן כללי, הגוף הוא כמו מכונה, עדיף כמה שיותר להקפיד על זמני הארוחות אבל בו בזמן לגוון בסוג האוכל שמכניסים שיצבור את מכלול הויטמנים החיוניים.

תנו כבוד לאוכל שלכם. אם הגעתם לפה כנראה שאתם כמוני, אוהבים אוכל ובעצם, מי לא אוהב? הרבה מאיתנו רגילים אפילו בלי להיות מודעים, לאכול. על הדרך, אולי אין צורך לעשות ארוחה טקסית אבל החוויה משתפרת משמעותית אם אוכלים ביחד וגם אם לא ביחד, כשמעניקים את תשומת הלב למה שאוכלים ונהנים מהרגע.

סביר להניח שאת העובדה הבאה אתם מכירים אבל לא מיישמים, מזון מעובד תמיד יהיה פחות טוב מהמקור הטבעי, אם יש את האופציה, העדיפו את את התות והבננה כפירות על פני המיץ שעל המדף.

אל תמהרו לקנות מוצרים דיאטתיים עם תחליפי סוכר, להם בדר"כ מכניסים שומנים מזיקים ולהפך. אל תתעצלו, תקראו את התווית, גם לזה אפשר להתרגל, ורצוי, גם מתוך עניין אישי של מה הגוף שלנו יקבל. לרוב מוצרים אלו באים על חשבון הבריאות והרי בסופו של דבר, הבריאות היא זו שתשפיעה על המראה שלנו וכבר הבנו שאנחנו לא מסתפקים בפתרון זמני.

לא יוצאים מהבית על בטן ריקה. הקלו על עצמכם, גם אם אתם ניחנים במשמעת עצמית גבוהה, העולם בחוץ שופע פיתויים זמינים ונגישים מתמיד, כך שעדיף להערך מראש עד כמה שאפשר (גם אם זה אומר לקחת אוכל מהבית) וכך תסרבו להם מרצונכם החופשי.

החליפו בתזונה היומית שלכם חלק ממזונות העשירים בפחמימה לכאלו שמכילים חלבון כמו קינואה, בשר, דגים, קטניות ומוצרי חלב. עצם תהליך עיכול החלבון שורף עד 30% מהקלוריות של תכולתם.

הגבילו את עצמכם למוצרי חלב של 3-5% שומן. לוותר על שומן לחלוטין זה לא פתרון, אחרת יש ויטמנים שלא יקלטו בגוף בלעדיו אבל גם הרבה מדי, זה לא טוב במיוחד. כמו כל דבר, מינון ומידה זו מילת המפתח.

בכל דיאטה יש שלב שבו נראה שכבר אין התקדמות אז אם לא שילבתם פעילות גופנית עד עכשיו, כדאי להתמקד בספורט שבונה מסת שריר, לשתות יותר מים ולצרוך קצת יותר קלוריות כדי להוציא את הגוף מהמגננה שאליה הוא נקלע, ואז להוריד אותה חזרה בהדרגתיות. בטלפונים הניידים של היום יש אפליקציות שסופרות צעדים (10,000 בממוצע ביום זו הכמות המומלצת), לפעמים זה נותן דרייב כשרואים כמה כבר עשינו, ורואים שזה יותר קל ממה שנראה.

טיפ אחרון, סגלו לעצמכם כהרגל מהנה ומחטב לא פחות, קפיצה על טרמפולינה!

להורדת הקובץ בפורמט PDF:

טיפים להרזיה

7 טיפים נוספים להרזיה

לקבלת טיפים נוספים לתיבת הדואר האלקטרוני שלכם ברגע זה ובכל פעם שנעדכן במידע חדש, הזינו את כתובת המייל שלכם בקישור הבא:
http://shutafa.ravpage.co.il/tzuna?ref=site